Drewniana obudowa grzejnika
Zwykły grzejnik, ale niezbędny w każdym domu, można ciekawie ozdobić. Właściwa aranżacja uczyni z niego prawdziwy atut pomysłowego wnętrza. W tym celu można wykorzystać drewnianą obudowę, dzięki której dom zyska przytulny i jednocześnie bardzo elegancki charakter.
Drewnianą obudowę można skonstruować z ruchomych deseczek. Taki zabieg pozwoli uzyskać regulację ciepła w pomieszczeniu. Obracanie desek będzie zwiększało lub zmniejszało temperaturę w danym pokoju. Do wykonania obudowy potrzebne będą listwy o wymiarach 4 cm x 2 cm (do wykonania ramy) i deski o grubości minimum 2 cm. We wszystkich elementach należy wywiercić otwór. Jest on konieczny do zamontowania kółka, które umożliwi obracanie się desek.
Zazwyczaj do wykonania obudowy wykorzystuje się drewno bukowe, mahoniowe, dębowe, klonowe i ewentualnie z orzecha włoskiego, w zależności od tego, jaki odcień najlepiej będzie komponował się z resztą mieszkania bądź domu. Odbudowa może być założona zarówno na stojący, jak i wiszący grzejnik. Również w łazience będzie stanowiła niezwykle ciekawe rozwiązanie.
Obudowa grzejnika, którą można dostać w sklepach meblarskich, pokrywana jest poliuretanem. Dzięki temu drewniana powierzchnia jest lepiej chroniona przed różnego rodzaju uszkodzeniami, takimi jak zadrapania czy zarysowania. Producenci zapewniają również, iż jej temperatura nie osiągnie więcej niż 45 stopni C. Wymiana obudowy nie stanowi problemu, ponieważ jest równie prosta, jak jej montaż.
Szukając pomysłu na ożywienie pomieszczenia, warto zastanowić się nad ozdobieniem grzejnika, często bardzo nieatrakcyjnego. Wnętrze na pewno zyska przyjemną atmosferę za sprawą drewnianego dodatku. Poza tym drewniane wykończenia nigdy nie wychodzą z mody. Dopasowanie obudowy do pozostałych elementów domu, np. odbudowa o identycznej fakturze, jak rama obrazu ozdabiającego ścianę pozwoli spójnie połączyć całą aranżację.